Zakopane

Zakopane to największe miasto położone u podnóża Tatr, drugie co do wielkości na Podhalu, po Nowym Targu. Zamieszkuje je ok. 30 tys. mieszkańców, rocznie odwiedza ok. 2-3 mln turystów.

Tłok panuje tu właściwie przez cały rok, a spowodowany jest sławą miejscowości jako najważniejszego po polskiej stronie Tatr ośrodka uzdrowiskowego, turystycznego i sportów zimowych.

Ponadto znajdują się tutaj zabytki stanowiące wyśmienite przykłady stylu podhalańskiego i zakopiańskiego zwanego też witkiewiczowskim, jak np. kaplica Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce, willa „Koliba”, w której mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego czy willa „Atma”, jaką zajmuje Muzeum Karola Szymanowskiego.

Miasto stanowi doskonały punkt wypadowy na wycieczki w Tatry i do wielu podhalańskich miejscowości.

Niezliczona ilość szlaków turystycznych, w zestawieniu z licznymi zabytkami, charakterystycznymi straganami z pamiątkami i jedzeniem, niezmiennie przyciągającymi turystów i miejscowych, stoki i wyciągi narciarskie, muzea, wystawy, parki rozrywki, doskonale rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna - to gwaranty udanego urlopu dla każdego, o każdej porze roku.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz