Weekend ---aktualnyrok--- w górach w Bukowinie Tatrzańskiej

Weekend w górach to sprawdzona metoda, aby w krótkim czasie zebrać w sobie nowe siły niezbędne do tego, by godnie stawić czoła przytłaczającej rzeczywistości. Typowy, stereotypowy wręcz odpoczynek w domu na kanapie przed telewizorem - lub w innej leniwej formie - na pewno nie dostarczy tylu energii i radości, co świeże, rześkie powietrze oraz szereg krajoznawczych wycieczek. Bukowina Tatrzańska to malowniczy podhalański kurort, ostatnio rozwijający się w kierunku turystycznym w naprawdę imponującym tempie. Drugiego takiego miejsca nie ma nigdzie indziej.

Amatorzy czynnego relaksu i uprawiania rozmaitych sportów powinni szczególnie mocno zainteresować się tematem. Weekend w górach w Bukowinie Tatrzańskiej ma dwa podstawowe atuty w tym zakresie - jeden wyłącznie na zimowy sezon ---aktualnyrok---, drugi na dobrą sprawę całoroczny. Pierwszy to naturalnie cała gromadka wyciągów i stoków narciarskich, zawsze gotowych na przyjęcie chętnych zjazdowiczów. Z większych stacji w okolicy na wyróżnienie zasługują Koziniec, białczańska Kotelnica oraz Małe Ciche. Ci, którzy chcieliby poćwiczyć w bardziej kameralnych warunkach, niech wybiorą raczej “Zwyrtlik” bądź inne “Ufo”.

Weekend nad morzem

Drugim z atutów Bukowiny Tatrzańskiej są szeroko rozreklamowane kąpieliska termalne, z bardzo rozbudowaną ofertą SPA. Gorące źródła okazują się być wyjątkowo silnym magnesem, wystarczy tylko zerknąć na tłumy oblegające baseny. Chętnych na odnowę biologiczną w górach jest wielu, a w weekendy zwłaszcza. Opinie, że czasami nie ma gdzie szpilki wcisnąć, pojawiają się całkiem regularnie. Dlatego lepiej mieć świadomość, iż mniej lub bardziej rozwinięte termy funkcjonują jeszcze w pobliskiej Białce Tatrzańskiej, Szaflarach, Zakopanem i paru kolejnych miejscowościach na Podhalu.

Spędzając w ---aktualnyrok---r. weekend w Bukowinie Tatrzańskiej w górach należałoby również przygotować się na wycieczki po malowniczych tatrzańskich szlakach. Wytyczonymi trasami można równie dotrzeć nad Morskie Oko, jak również do niewysłowienie urokliwych zakątków po słowackiej stronie pasma. Ci, którym - jak powiadają kolarze - “stopa podaje” i robi to niezawodnie, będą usatysfakcjonowani z pokonania trudnych tras rowerowych. W praktycznie końcu te same drogi pokonują zawodowi kolarze ścigający się o zwycięstwo w Tour de Pologne.

Dla ciała czeka tutaj mnóstwo pozytywnych doznań, podobnie jak dla ducha. Nie chodzi wcale o tanią, czysto komercyjną rozrywkę jaka zdaniem wielu już doszczętnie zepsuła Zakopane. Bukowina Tatrzańska z racji (nie)wielkości mocniej stawia na tradycyjny folklor. W sezonie ---aktualnyrok--- praktycznie na każdy weekend zaplanowano jakieś barwne wydarzenie - oczywiście największe na wakacje. Wystarczy tylko wspomnieć sierpniowe (zwykle) “Sabałowe Bajania”, ściągający artystów ludowych wszelkich specjalności. Nie tylko z gór, ale też z innych regionów kraju.

Weekend w górach

Przyjeżdżając do Bukowiny Tatrzańskiej na weekend w górach można także liczyć na sporą paletę intrygujących i wiekowych obiektów do zwiedzania. Jak to na Podhalu, dominują wśród nich zabytkowe świątynie (np. kaplica św. Bartłomieja w Małym Cichym) oraz stylowe, wiejskie gospodarstwa przekształcone na skanseny (np. Zagroda Sołtysów w Jurgowie). Jedno jest pewne - bogactwo atrakcji nikomu nie pozwoli się nudzić.


Komentarze (0)

Dodaj komentarz