Termy BUKOVINA – atrakcje dla dzieci, które decydują o popularności tego miejsca wśród rodzin

Rodzinny wyjazd na termy to znakomity pomysł na weekend pełen atrakcji. W Polsce mamy dziś co najmniej kilka godnych polecenia kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną, spośród których na szczególną uwagę zasługują Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej. Decyduje o tym wyjątkowo duża liczba atrakcji dla dzieci goszczących na termach. Najważniejsze z nich przybliżamy w naszym artykule.

Baseny termalne

Oczywiście największą atrakcją Term BUKOVINA i głównym magnesem przyciągającym do tego miejsca gości z nawet najodleglejszych zakątków Polski są baseny wypełnione ciepłą wodą. Termy przygotowały łącznie 20 basenów o różnej głębokości, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

W strefie basenów wewnętrznych na dzieci i ich rodziców czy dziadków czekają:

  • "Bonior Basisty"- główny basen w kształcie basu, z wodą o temperaturze od 30 do 32 stopni Celsjusza i głębokości 1,35 metra, wyposażony w leżanki z hydromasażem, wodne grzybki do zabawy w chowanego oraz gejzery;
  • "Zostawnica"– basen zlokalizowany w Strefie Dzieci i Młodzieży, składający się z dwóch basenów dostępnych zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz kompleksu, o całkowitej głębokości 1,3 metra;
  • "Mocydełko"- basen o głębokości 0,4 metra, z wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni Celsjusza;
  • "Bystry Potok"– składający się z dwóch części o głębokości 0,4 i 0,9 metra, znajdujący się w Strefie Dzieci i Młodzieży, obejmujący dziką rzekę i wypełniony wodą o temperaturze od 30 do 36 stopni Celsjusza.

Z kolei w bardzo lubianej przez dzieci strefie basenów zewnętrznych znajdują się i baseny całoroczne ("Niebiesko Dolina", "Cepersko Płań" i "Jaskinia nad Porońcem") i te uruchamiane sezonowo ("Corny Staw" i "Letnie Mocydełko" o głębokości 0,4 metra i temperaturze wody od 30 do 32 stopni Celsjusza).

Zjeżdżalnie

Jedną z największych atrakcji dla dzieci w Termach BUKOVINA są zjeżdżalnie. Termy przygotowały ich łącznie aż trzy, z czego jedną całoroczną:

  • "Łostry Śwung"– to bardzo szybka zjeżdżalnia zewnętrzna, czynna w okresie letnim, o długości około 15 metrów;
  • "Krynconka"– zjeżdżalnia zewnętrzna udostępniania w okresie letnim, mająca długość 53 metrów;
  • "Wartko Ruła"- zjeżdżalnia całoroczna o długości ponad 100 metrów.

Siatka do wodnej wspinaczki

Siatka do wodnej wspinaczki to super atrakcja dla najmłodszych, która pozwala młodym ludziom ocenić swoją sprawność fizyczną, rywalizować, a przy tym oczywiście doskonale się bawić. Spadanie z siatki prosto do ciepłej wody zawsze wywołuje głośny śmiech, również u rodziców bacznie obserwujących swoje odważne pociechy.

Zajęcia z nurkowania

Najmłodsi goście Term BUKOVINA mogą skorzystać z zajęć z nauki nurkowania, które są prowadzone przez doświadczonych i wykwalifikowanych ratowników, są całkowicie bezpłatne (dostępne w cenie biletu wstępu na termy) i odbywają się w każdą niedzielę w godzinach 10:00-12:00 w głównym basenie wewnętrznym "Bonior Basisty".

Więcej o atrakcjach dla dzieci w Termach BUKOVINA przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://www.termybukovina.pl/blog/termy-atrakcje-dla-dzieci-przeglad-propozycji-dla-naszych-najmlodszych-gosci.

Dlaczego jeszcze warto odwiedzić Termy BUKOVINA?

Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej to jeden z najnowocześniejszych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną w Europie. To znakomity obiekt nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale też dla każdego, kto chce zażyć relaksującej kąpieli w ciepłej wodzie i odnieść z tego tytułu wymierne korzyści zdrowotne.

Zwracamy uwagę na bajeczną lokalizację term, które znajdują się w otoczeniu lasów Tatrzańskiego Parku Narodowego. Sama Bukowina Tatrzańska to jeden z najlepszych punktów widokowych na Tatry Wysokie.

Termy BUKOVINA to nie tylko baseny, ale także fantastyczna strefa saun z ośmioma saunami (fińskimi, łaźniami parowymi, kabiną na podczerwień i Lakonium),strefą schładzania i wypoczynku. Dodatkowo goście term mogą korzystać z bogatej oferty zabiegów SPA, masaży i rytuałów pielęgnacyjnych – zabiegi i wstęp do strefy saun są opcjami płatnymi (warto zainteresować się korzystnymi pakietami VIP).

Szczegóły oferty Term BUKOVINA znajdziesz na stronie internetowej obiektu, na której możesz od razu kupić bilety online i w ten sposób uniknąć kolejek do kasy - termybukovina.pl.

Dodano: 2024-03-04 10:34:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz