Termy Szaflary

Tatrzańskie strumyki i potoki średnio nadają się na kąpiel i pływanie – nawet żabką. Po relaks i rekreację w wodzie należy udać się do basenowego kompleksu.

Termy Szaflary do dyspozycji gości oddają 4 baseny wypełnione wysoko zmineralizowaną wodą termalną o łącznej powierzchni 970 m². Zdaniem właścicieli obiektu, możliwe aktywności oraz właściwości wody wypełniającej niecki (stała temperatura 36-38ºC, niska zasadowość, podwyższona twardość, składniki mineralne takie jak wapń, żelazo, siarka, sód, magnez i potas) gwarantują iście zbawienne działanie. Konkretniej: poprawę przemiany materii, gospodarki hormonalnej organizmu i samopoczucia, obniżenie stresu, wyeliminowanie bezsenności i bóli głowy, stabilizację tętna oraz pozytywny wpływ na proces rekonwalescencji i regeneracji.

Dwa baseny działają pod dachem, dwa następne pod chmurką. Nie brakuje w nich atrakcji i urozmaiceń – różnorodnych stanowisk i urządzeń (bicze, jeżyki, gejzery itd.) do hydromasażu czy 3-torowej rodzinnej zjeżdżalni. Dla najmniejszych dzieci wydzielono brodzik z niewielką zjeżdżalnią.

Na terenie szaflarskich term działają również nowocześnie wyposażona sala fitness, strefa SPA oraz saunarium. Turyści mogą więc oddać się ćwiczeniom lub zrelaksować się po wysiłku. Sauny – sucha, parowa, ziołowa i na podczerwień – oferują dodatkowe możliwości jak dźwiękoterapia, masaż stóp w ciepłej i zimnej wodzie, prysznic wrażeń imitujący tropikalny deszcz, wodospad czy beczkę do schłodzenia z wodą o temperaturze ok. 7 stopni. Kto potrzebuje masażu lub usług kosmetycznych, może skorzystać z jednego z kilkudziesięciu rodzajów zabiegów, w tym z użyciem m.in. kamieni, czekolady, świec.

Poza tym Termy Szaflary oferują jeszcze możliwość zorganizowania spotkań i konferencji, luksusowe apartamenty oraz 2 restauracje. „Mokra” specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej i regionalnej, natomiast „Pian Camuno” oferuje specjały włoskie.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz