Termy Gorący Potok

Termy Gorący Potok to kompleks basenów wypełnionych podziemną wodą termalną. Należy raczej zapomnieć o pływaniu sportowym, za to możliwości relaksu jest cała masa.

Kilkanaście niecek oferuje różnorodne atrakcje – gejzery, zjeżdżalnie, fontanny, wodospady, silne i delikatne wodnemasaże, aqua aerobik, sprzęt do wodnych zabaw i gier... Odprężyć się, czy też przyjemnie odpłynąć, pozwalają wanny jacuzzi, sauny suche i parowe, kąpiele borowinowe oraz zabiegi SPA wykonywane przez specjalistów.

Z myślą o dzieciach przygotowano płytkie (nawet 50-centymetrowe) brodziki i 3 zjeżdżalnie – 2 w kształcie słoni wyciągających trąby oraz gigantyczna (średnica 12 metrów, wysokość 2,2 m) wystająca z wody, pozwalająca na jazdę w dowolnym kierunku. Dodatkowo nad basenami rozstawiono niewielki, ale pełen ciekawych wyzwań park linowy.

Wszystkie baseny Gorącego Potoku wypełniają wody termalne wydobywane z pobliskich źródeł. Wysoka temperatura (32-37°C) powoduje rozszerzanie się naczyń krwionośnych i przyspieszenie procesów przemiany materii w komórkach skóry, co zwiększa przyswajanie mineralnych komponentów (potas, sód, siarka, magnez, żelazo, chlor, mangan) miejscowych wód. Co ważne – do uzdatniania wód w basenach nie wykorzystuje się substancji i mieszanin chemicznych, a lampy UV. Dzięki temu komfort kąpieli jest znacznie większy niż w tradycyjnych basenach.

Na terenie kompleksu działają 2 lokale oferujące różne rodzaje gastronomii. Ponadto istnieje możliwość zorganizowania urodzin, firmowej imprezy integracyjnej i innych okolicznościowych przyjęć. Od czasu do czasu Gorący Potok samodzielnie organizuje wydarzenia takie jak koncerty, występy artystów, czy zawody strongmanów.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz