Rusiń-Ski

Stacja narciarska na północnych krańcach Bukowiny Tatrzańskiej, zbierająca w tematycznych serwisach i rozmaitych plebiscytach wyjątkowo pochlebne recenzje i opinie. Na taki stan rzeczy niewątpliwie największy wpływ mają rozbudowana infrastruktura i dogodne warunki do zimowych szaleństw - zarówno dzięki specyficznym warunkom naturalnym, jak i starannym przygotowywaniu tras.

Ośrodek powstał na północnych stokach Wierchu Rusińskiego (948 m n.p.m.), a śnieg utrzymuje się tutaj nawet do późnej wiosny. Rusiń-Ski dysponuje sześcioma zróżnicowanymi trasami. Od narciarskiego przedszkola, przez stoki o długości 200-400 metrów, aż po długie trasy liczące 850-1100 metrów. Wszystkie proponowane warianty zjazdu mają łącznie ponad 3,5 kilometra. Nie brakuje pełnego oświetlenia, systemu sztucznego naśnieżania i wyrównywania pokrywy śnieżnej ratrakami.

Większość odcinków otrzymała oznaczenie niebieskie - jako łatwe i dobre nawet dla początkujących - ale są też fragmenty czerwone, zdecydowanie bardziej wymagające. Na takim właśnie stoku usytuowano trasę sportową, z ustawionymi tyczkami slalomowymi. Na stokach pracuje 5 wyciągów: taśmowy Baby Lift dla uczących się dzieci, dwa talerzykowe orczyki oraz dwie kolejki krzesełkowe: cztero- i sześcioosobowa, ta druga z osłoną przed wiatrem i opadami. Rzecz jasna przy stacji Rusiń-Ski mieszczą się szkółki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu i punkty serwisowe.

Dodatkowymi atrakcjami stacji narciarskiej Rusiń-Ski są tor snowtubingowy, duża karczma oraz zbudowany z myślą o maluchach plac zabaw, otwarty przez cały rok. Poza typowymi zjeżdżalniami, huśtawkami i piaskownicami, znajduje się tu również tor przeszkód - taki miniaturowy park linowy.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz