ON Kotelnica Białczańska

Wyjątkowo silny magnes na miłośników białego szaleństwa - prawdopodobnie największy ośrodek sportów zimowych w okolicy Białki Tatrzańskiej. Kotelnica Białczańska ciągnie się przez zbocza trzech kolejnych gór, do tego tworzy praktycznie jedną całość z Kaniówką oraz Bania Ski & Fun - do jazdy po stokach tych trzech, a także sześciu w miarę bliskich stacji narciarskich (stan na sezon 2016/17) wystarczy jeden skipass TatrySki.

W ramach samej Kotelnicy funkcjonuje 15 tras zjazdowych o zróżnicowanym poziomie trudności - od łatwych do całkiem trudnych, zaopatrzonych w homologację FIS. Suma wszystkich wariantów to imponujące 14,3 kilometra stoków - oświetlanych, naśnieżanych, wyrównywanych ratrakami. Jeżdżących ekstremalnie i freestyle’owo zainteresuje zwłaszcza trasa nr 5, obok której zbudowano snowpark ze skoczniami, poręczami, boksami i podobnymi instalacjami. Na obszarze ośrodka (42 hektary) pracuje 7 kolei krzesełkowych (od 3 do 6 osób), 2 wyciągi orczykowe i jeden talerzykowy. Ich przepustowość mieści się pomiędzy 580 a 3000 osób na godzinę.

Kiedy śnieg topnieje, ruch na Kotelnicy wcale nie zamiera - górskie zbocza przeobrażają się ze stoków narciarskich w ekstremalne trasy rowerowe (w tym downhillową z kilkoma specjalnie zbudowanymi przeszkodami), kolej linowa oferuje przejażdżki widokowe, a pod szczytem otwierana jest wypożyczalnia monsterrollerów oraz Wioska Skrzatów, czyli plac zabaw dla dzieci.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz