Centrum Edukacji Przyrodniczej

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Miejsce, w którym w przystępny sposób można poznać faunę, florę, geologię i historię Tatr. Turyści dowiedzą się tutaj również o podstawowych zasadach dotyczących zachowania się w parku narodowym, obserwacji roślin i zwierząt oraz ochrony przyrody. Placówkę prowadzi Tatrzański Park Narodowy.

Główna wystawa w Centrum Edukacji Przyrodniczej - „Rok w Tatrach” - składa się ze zdjęć, tablic informacyjnych, krótkich filmików z fotopułapek, starego sprzętu kłusowniczego, realistycznych modeli zwierząt oraz okazów roślin i skał. Kolejna ekspozycja prezentuje historię i osiągnięcia Tatrzańskiego Parku Narodowego. W planach CEP są kolejne, nowoczesne wystawy - stałe i czasowe - które mają wykorzystywać potencjał multimediów i dzięki temu połączyć naukę z niezłą zabawą.

Poza działalnością typowo muzealną, CEP prowadzi zajęcia dydaktyczne dla szkół, konkursy dla dzieci i młodzieży, naukowe spotkania i prelekcje, prezentuje filmy przyrodnicze (wyświetlane dla min. 10 zwiedzających). Można tutaj również zakupić książki i albumy, których wydanie wspierał TPN.

Wejściówka do Centrum Edukacji Przyrodniczej jest równocześnie biletem wstępu na tereny Tatrzańskiego Parku Narodowego (i na odwrót).


UWAGA - w marcu 2017 ruszył kolejny etap modernizacji, w związku z czym przez kilka miesięcy Centrum Edukacji Przyrodniczej będzie zamknięte dla zwiedzających. Ponowne otwarcie planowane jest na IV kwartał 2017 r. Wśród planowanych nowości są m.in. kilka nowych wystaw, dwie salki kinowe (w tym jedną przystosowaną do wyświetlania materiałów w 5D).

Mini przewodnik

Znane również jako Muzeum PrzyrodniczeTatrzańskiego Parku Narodowego. W zwięzłej i całkiem łatwo przyswajalnej formie prezentuje najważniejsze informacje o naturze naszych najwyższych gór - od niuansów geologicznych po niezwykłe bogactwo fauny i flory. Bogatemu zbiorowi eksponatów i tablic edukacyjnych towarzyszą regularnie organizowane zajęcia dydaktyczne.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja