Centralny Ośrodek Sportu

Tutaj mistrzowską formę wykuwają medaliści mistrzostw Europy, świata oraz igrzysk olimpijskich. Z profesjonalnej infrastruktury przygotowanej z myślą o zawodowcach mogą korzystać szkoły i indywidualni turyści – trzeba tylko mieć na uwadze, że obiekty mogą być zarezerwowane na treningi reprezentantów Polski.

Pływalnia COS-u posiada 6 torów sportowych w 25-metrowym basenie, którego głębokość waha się od 1,3 do 3,9 metra. Lubiący skoki do wody mogą skorzystać z trampoliny i 3-metrowej wieży. Do dyspozycji jest również mniejsza (12,5x6x0,9-1,3 m) niecka, idealna do nauki pływania – zwłaszcza dla dzieci. Obiekt posiada niezbędne zaplecze dla pływających rekreacyjnie i do organizacji niewielkich zawodów.

Kompleks posiada również siłownię – wyposażoną w atlasy pozwalające wykonywać 8 różnych ćwiczeń, szereg najnowszych urządzeń z pojedynczym stanowiskiem oraz halę do podnoszenia ciężarów z 8 pomostami i kolejnym atlasem (4 typy ćwiczeń).

W hali sportowej regularnie odbywają się mecze amatorskich lig. Można tu grać w koszykówkę, siatkówkę, piłkę nożną (a ściślej futsal) i ręczną, badminton i tenis stołowy. Z kolei kilka boisk na otwartym powietrzu posiada niezbędny sprzęt (i wyrysowane linie) do wszystkich popularnych gier zespołowych. Jeśli pozwalają na to odpowiednio niskie temperatury, na jednym z nich COS przygotowuje taflę hokejową.

Indywidualiści lubiący ruch mogą udać się na ziemne korty tenisowe (5, z czego 2 posiadają korytarze deblowe niezbędne do gry podwójnej) lub 2,5-kilometrową asfaltową trasę nartorolkową. Preferujący rolki mogą jeździć po 400-metrowym torze, który zimą wykorzystują uprawiający łyżwiarstwo szybkie.

Opady śniegu umożliwiają otwarcie drugiej trasy narciarstwa biegowego – większa pętla liczy 5 kilometrów i jest zdecydowanie bardziej wymagająca tak pod względem technicznym, jak i fizycznym od ścieżki ubijanej po trasie nartorolkowej.

Centralny Ośrodek Sportu umożliwia również treningi do właściwie wszystkich konkurencji lekkoatletycznych (otwarty stadion) oraz sportów walki: zapasów (2 maty), judo, karate, taekwondo, kick-boxingu (2 tatami), boksu – sala posiada 8 haków na worki treningowe.

Intensywny wysiłek fizyczny wymaga odpowiedniej regeneracji. Zaplecze odnowy biologicznej COS-u oferuje m.in. krioterapię, saunę, fizykoterapię, jaskinię solną, hydroterapię, oraz szereg masaży.

Zakopiański Centralny Ośrodek Sportu posiada również własną bazę noclegową: 330 łóżek w pokojach jedno-, dwu- i trzyosobowych.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)

Dodaj komentarz